Silnik hydrauliczny

Silnik hydrauliczny jest odwrotnością pompy hydraulicznej. Po wpływem ciśnienia cieczy roboczej silnik hydrauliczny generuje pracę mechaniczną. Zasada działania jest prosta, ciecz robocza pod ciśnieniem trafia na wał silnika i wprawiając go w ruch generuje pracę silnika, który jest gotowy do zasilenia np. maszyn rolniczych, kompresora itd. Silniki hydrauliczne mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, rolnictwa, przetwórstwa i transportu.

Silniki hydrauliczne PRESKO cechują się niską prędkością obrotową i wysokim momentem obrotowym. Zalety: chłonność od 25 do 400 cm3, łożyska rolkowe, wysoki moment rozruchowy i płynna praca tuż po rozruchu, prosta instalacja, długa żywotność. Nasze silniki można stosować jako zamienniki silników BMR, OMR, SMR, SMS, OMZT, OMST, ALSG, OMZS, OMSS, BMS.

Orbitrole

Orbitrol, czyli innymi słowy hydrauliczny sterownik skrętu został wykonany przez firmę Danfoss i służy do wspomagania skrętu w maszynach budowlanych (koparki, ładowarki, dźwigi) lub maszynach rolniczych (ciągniki, kombajny). Jego kluczowym zadaniem jest dostarczanie do kół prowadzących momentu skrętu co znacząco ułatwia prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Cała praca wykonywana jest bez użycia mechanicznych połączeń, dzięki czemu zaoszczędzone jest miejsce i materiał. Należy pamiętać, aby stosować dokładnie takie same parametry jak obecnie używany orbitrol. Hydraulika siłowa ma to do siebie, że nie wybacza błędów i podzespoły tworzące układ hydrauliczny mogą ulec zniszczeniu pod wpływem błędnie dobranego elementu. Polecamy nasze wytrzymałe orbitrole PRESKO.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Infolinia
+48 882 197 898
+48 882 039 835